Ważny element garderoby męskiej

Świetnie leżący garnitur to kluczowa część męskiej szafy. Jest ponadczasowym symbolem elegancji podczas ważnych wydarzeń w życiu każdego mężczyzny. Pierwotnie zarezerwowany był wyłącznie dla mężczyzn o wysokiej pozycji społecznej. Na dzisiejszą formę garnituru składają się długie lata zmian. Wykwintni krawcy obserwując kierunek rozwijającej się mody proponowali coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu zwiększenie wygody. Malejące zainteresowanie nadmiernymi ozdobami spowodowało, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Cechował się przede wszystkim kunsztem wykonania. Warto wspomnieć o tym, że garnitur męski był wykorzystywany na każdą okazję, niezależnie od pory dnia. Jego zmodyfikowana postać była chętnie zakładanym strojem również podczas uprawniania elitarnych sportów. Nowoczesny garnitur jest znacznie bardziej uproszczony. Od nowa zaczęły królować kamizelki, które świetnie współgrają z jednorzędowymi marynarkami.
Obecnie każdy mężczyzna powinien w swojej kolekcji posiadać klasyczny garnitur. Nawet sportowcy docenią możliwości, które oferuje im ten wyjątkowy strój męski. Choć w dzisiejszej modzie panuje luźniejszy styl casual, należy pamiętać że garnitur jest najlepszym wyborem na oficjalne sytuacje. Bez względu na styl życia, wielu panów z pewnością doceni taliowane modele z węższymi nogawkami i rękawami. Taki krój pasuje każdemu mężczyźnie, niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Ponadto, taki zestaw może dodać dodatkowych centymetrów wzrostu. Przyjrzyjmy się kluczowym elementom garnituru męskiego.
Garnitury męskie dzielą się na te wieczorowe, dzienne oraz „sportowe”. Marynarka powinna być taliowana i idealnie dopasowana do figury. Składa się z klap o wybranym kształcie, brustaszy oraz kieszeni z patkami. Zapinana może być na dwurzędowe guziki. Szczególnym podkreśleniem sylwetki męskiej są usztywnienia ramion, mające nadawać jej kształtu odwróconego trójkąta. Drugim ważnym elementem garnituru są spodnie. Najważniejsza jest ich długość. Tył nogawki powinien przebiegać w linii prostej. Panowie mogą wybierać wśród spodni z mankietami na samym dole nogawek. Spodnie powinny posiadać szlufki na pasek. Eleganckie spodnie garniturowe mają dwie kieszenie. Wyróżnić można modele szerokie lub odpowiednio zwężane ku dołowi. Mało estetyczne są zbyt opięte modele, które z pewnością nie wyglądają elegancko.
Równie istotna jest koszula. Najlepszą opcją będzie klasyczna biel. Współcześnie Panowie mogą wybierać spośród rozmaitych krojów koszul. W stylizacjach biznesowych królują odcienie pastelowego różu. Koszule wybierać należy w kroju dopasowanym do sylwetki. Dostępne  wzory pozwalają bawić się swoim ubiorem. Mężczyźni przygotowujący się do letniego spotkania towarzyskiego lub wypadu za miasto z pewnością docenią zalety sportowej koszuli z krótkim rękawem.
    Panów, którzy wciąż szukają swojego ideału zapraszamy do skorzystania z asortymentu marki. Jest ona kojarzona między innymi z wysokiej jakości garniturami męskimi. W asortymencie marki znajdują się również liczne dodatki, dzięki którym każdy elegancki mężczyzna może prezentować się zjawiskowo. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją męską oraz uzupełnienia swojej szafy na przykład w klasyczny garnitur.